Stævneresultater 2019

 

SUHARI CUP 02.11.2019

Emma Lykke - 1.plads Piger U14 -47kg

Emma Lykke - 3.plads Piger U14 Kata

Daniel M Andersen - 3.plads Drenge U12 +40kg

Andreas Jose M Christensen - 1.plads Drenge U12 -40kg

Marcus K Larsen - 3.plads Drenge U10

Lærke H Thomsen - 1.plads Piger U9 +30kg

Laura Marie Hyldgaard - 2.plads Piger U9 +30kg

Noah Rosengaard - 3.plads Drenge U9

Jasmina Bevab - 2.plads Piger U12 +35kg

Patrick Rosengaard - 2.plads Drenge U12 +40kg

Emma R Andersen - 2.plads Piger U12 -32kg

Otto M Jakobsen - 3.plads Drenge U12 -35kg

Sofie Trudslev - 1.plads Piger U12 -35kg

Mathias H Kristensen - 2.plads Drenge U14 -40kg

Aleksander Peter Jensen- 1.plads Drenge U14 -50kg

 

KAIZEN OPEN 26-27.10.2019

Gabriella B Andersen - 3.plads Piger 10år

Sofie Trudslev - 3.plads Piger 11år

Bastian Vinther - 1.plads Drenge 10år

Bertram Harbo - 2.plads Drenge 13år -50kg

Emil  R Andersen -2.plads Drenge 13år +50kg

Valdemar Vinther - 1.plads Drenge 13år +50kg

 

WIKF VM LONDON 20-23.09.2019

Valdemar Vinther - 1.plads Drenge U14 +50kg

Valdemar Vinther - 2.plads Drenge U14 åben

Valdemar Vinther - 2.plads Drenge U14 hold

Emil Andersen - 2.plads Drenge U14 +50kg

Emil Andersen - 2.plads Drenge U14 hold

Malthe Beltoft - 2.plads Drenge Cadet åben

Huy Bao - 2.plads Herre senior -60kg

Sofie Trudslev - 3.plads Piger U12 -35kg

Sofie Trudslev - 3.plads Piger U12 hold

Bastian Vinther - 3.plads Drenge U12 +38kg

Malthe Beltoft - 3.plads Drenge Cadet -70kg

Huy Bao - 3.plads Herre senior hold

 

 

BUDO CUP ISHØJ D. 02.08.2019

Andreas Josè Mølbæk Christensen - 2.plads Drenge 10år

Sofie Trudslev - 3. plads Piger 11år

Malthe Beltoft - 2. plads Cadet Drenge

 

 

GLADSAXE KARATE OPEN D. 25.05.2019 

Malthe Beltoft - 1. plads Cadet -70kg

 

 

EUROCUP D.18.05.2019

Malthe Beltoft - 1. plads U16 -70kg

 

 

DANMARKSMESTERSKAB D. 03.05.2019

Kjeld Andersen - 2. plads  Master +35år

Huy Bao - 2. plads Senior -60kg

Malthe Beltoft - 3. plads Cadet -70kg

Laura Vinther - 3. plads Cadet +54kg

Valdemar Vinther - 2. plads Drenge 13år +50kg 

Bertram Harbo Derlev - 3. plads Drenge 12år +45kg

Sofie Trudslev - 2. plads Piger 10år

Lærke Hjelm Thomsen - 3. plads Piger 8år

 

 

SWEDISH KARATE OPEN. KRISTIANSTAD D. 13.04.2019

Laura Vinther - 3. plads Piger Cadet Hold

Malthe Beltoft - 2. plads Drenge Cadet -70 kg

Valdemar Vinther - 1. plads Drenge 13år +55 kg

Valdemar Vinther - 2. plads Drenge Hold 

Bastian Vinther - 3. plads Drenge 9 år

 

 

KAIZEN SAKURA DORYOKU CUP, KOLDING D. 07.04.2019

Andreas Josè Mølbæk Christensen - 1. plads Drenge U12 -35 kg

Lærke Hjelm Thomsen - 1. plads U9 Piger

Alexander Peter Jensen - 2. plads Drenge U14 +45 kg

Mathias Højmark Kristensen - 2. plads Drenge U14 -40 kg

Frida Lilian Harbo - 3. plads U12 Piger -32 kg

Sofie Trudslev - 3. plads U12 Piger -38 kg

Peter Max-Jacobsen - 3. plads Master +45 år

 

 

HARASUTO CUP, POLEN D. 06.04.2019

Malthe Beltoft - 2. plads Drenge U14 +50 kg

Malthe Beltoft - 3. plads Drenge Cadet -70 kg

Huy Bao - 2. plads Senior -60 kg

 

ISHØJ KARATE CUP D. 22.02.2019

Huy Bao - 2. plads Senior -60 kg 

Sofie Trudslev - 3. plads Piger 10 år

Valdemar Vinther - 3. plads Drenge U14 +50 kg

Malthe Beltoft - 1. plads Drenge U14 +50 kg